Ozon jest jednym z najbardziej efektywnych utleniaczy, w porównaniu z wieloma innymi środkami o podobnych właściwościach jest znacznie lepszy, bo przyjazny dla środowiska. Po zastosowaniu rozkłada się do tlenu i nie pozostawia nieprzyjemnych „śladów organicznych ”.

  • ozonowanie pomieszczeń –  sanityzacja, dezynfekcja a nawet sterylizacja pomieszczeń,
  • oczyszczanie zbiorników wodnych – uzdatnianie wody w basenach, ze względu na lepsze i skuteczniejsze działanie od chloru (usuwa bakterie, przetrwalniki  i zapachy)
  • napowietrzanie wód głębinowych – usuwanie związków żelaza, manganu, arsenu oraz siarki, których nadmiar powoduje nieprzyjemny zapach,
  •  ozonowanie w medycynie – sterylizacja narzędzi, aparatury, ale również w ozonoterapii. Preparaty zawierające ozon stosowane są w leczeniu trudno gojących się ran (np. oliwa ozonowana),
  • ozonowanie w kosmetyce – wprowadzenie ozonu do substancji zabezpiecza czystość mikrobiologiczną, ale również nadaje wskazane właściwosci sensoryczne i użytkowe,Nasze generatory służą do ozonowania pomieszczeń. Poniższa tabela zawiera bardzo przybliżony sposób na dobór ozonatora. Należy przede wszystkim pamiętać, że dobór generatora ozonu jest ściśle powiązany z kubaturą pomieszczenia, w którym ma się on znaleźć. W naszej ofercie uwzględniliśmy m.in. dwuzakresowe generatory ozonu, które są bardzo proste w obsłudze i sprawdzą się m.in. w hotelach, czy też szkołach. Jednozakresowy generator ozonu to urządzenie, które dzięki swojej solidnej konstrukcji jest idealny do wymagającej, intensywnej pracy. Z kolei kompaktowy generator ozonu zapewni wygodną i efektywną pracę w pomieszczeniu, ale również wnętrzu samochodu. Generator należy więc dobierać też z myślą o miejscu, w którym ma pracować. Trzeba także odpowiedzieć sobie na kilka pytań, m.in. co będziemy ozonować (pojazdy, pomieszczenia), jaka wydajność urządzenia będzie najlepsza, a także czy ozonator wybieramy do użytku w przestrzeniach domowych, czy też np. miejscach publicznych.

Nasze generatory służą do ozonowania pomieszczeń. Poniższa tabela zawiera bardzo przybliżony sposób na dobór ozonatora. Należy przede wszystkim pamiętać, że dobór generatora ozonu jest ściśle powiązany z kubaturą pomieszczenia, w którym ma się on znaleźć. W naszej ofercie uwzględniliśmy m.in. dwuzakresowe generatory ozonu, które są bardzo proste w obsłudze i sprawdzą się m.in. w hotelach, czy też szkołach. Jednozakresowy generator ozonu to urządzenie, które dzięki swojej solidnej konstrukcji są idealne do wymagającej, intensywnej pracy. Z kolei kompaktowe generatory ozonu zapewnią wygodną i efektywną pracę w pomieszczeniu, ale również wnętrzu samochodu. Generator należy więc dobierać też z myślą o miejscu, w którym ma pracować. Trzeba także odpowiedzieć sobie na kilka pytań, m.in. co będziemy ozonować (pojazdy, pomieszczenia), jaka wydajność urządzenia będzie najlepsza, a także czy ozonator wybieramy do użytku w przestrzeniach domowych, czy też np. miejscach publicznych.

Kliknij oby przejść do tabeli doboru typu generatora ozonu.

Ozonowanie samochodu jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Samochód i klimatyzacja staje się pozbawiona pleśni, grzybów, alergenów i innych drobnoustrojów. Wszelkie zanieczyszczenia mogą powodować u kierowcy spadek koncentracji, a u pasażerów złe samopoczucie i mniejszy komfort jazdy.
Zabieg ozonowanie gwarantuje również neutralizację nieprzyjemnych zapachów, takich jak zapachy odzwierzęce, dymu papierosowego, zapachy biologiczne, itp.
Ozon jest skuteczniejszy niż inne metody czyszczenia, gdyż wnika głęboko m.in. w tapicerkę samochodu, kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne.
Szczególnie często ozonowanie jest używane przy dezynfekcji: karetek pogotowia, pojazdów komunikacji miejskiej i innych transportu publicznego, chłodni, przyczep campingowych.
Wśród produkowanych przez nas ozonatorów posiadamy specjalnie przeznaczony do tego rodzaju prac kompaktowy generator 12V, który może pracować bezpośrednio po podłączeniu do gniazda zapalniczki samochodowej.


Zabieg ozonowania w mieszkaniach najczęściej stosowany jest w celu usunięcia nieprzyjemnych zapachów, np. po lokatorach, którzy chorowali, palili papierosy lub nie utrzymywali należytej czystości.  Zabieg jest również zalecany po remontach, aby szybciej pozbyć się zapachu farb czy lakierów.  Zaletą ozonu jest umiejętność rozbijania cząsteczek substancji odpowiedzialnych za nieprzyjemne wonie (np. kwas masłowy, chemikalia, stęchlizna), dlatego też ozonowanie skutecznie